Pokoje

Butikowy hotel w Tawernie Kaszubskiej – sielankowy wymiar luksusu

Projektowanie wnętrz Tawerny Kaszubskiej było niezwykle inspirującym doświadczeniem. Zaufanie inwestora i pełna swoboda kreacji zaowocowały wyjątkową realizacją. Spersonalizowana aranżacja restauracji na swój sposób kontynuuje tradycję obiektu, natomiast butikowy hotel otwiera nową kartę w historii miejsca, oferując niespotykaną dotąd jakość i atmosferę. Tę współtworzy malownicze otoczenie budynku, wkomponowanego w krajobraz Jeziora Ostrzyckiego. Aranżacja hotelowych wnętrz w szczególny sposób odnosi się do przyrody i dziedzictwa kulturowego Kaszub.

... czytaj dalej ...

Aranżacja hotelowych wnętrz w szczególny sposób odnosi się do przyrody i dziedzictwa kulturowego Kaszub. Wystrój tworzy tu kameralną, sielską scenerię, w której tradycja przeplata się z nowoczesnością. Nasycone lokalnością przestrzenie zachwycają swoją autentycznością i niepowtarzalnym urokiem.

Tło dla wystroju części wspólnych tworzy czerwona, rozbiórkowa cegła. Kontrapunktem dla ceglanych obłożeń ścian jest drewno, którym zaaranżowano między innymi recepcję. Dekoracyjność przestrzennych paneli i kontuaru z drewnianych belek uwypukla lustrzana ściana. Elegancję miejsca akcentuje granatowy kolor, który jest nawiązaniem do ludowej sztuki Kaszub. To podkreśla tożsamość miejsca podobnie jak folklorystyczne dekoracje i rękodzielnicze detale. Wyrazem personalizacji są ozdobne gliniane wizytówki na drzwi, wykonane przez gdańskiego ceramika Michała Shadowland.

Swobodny nastrój wprowadzają wygodne siedziska i przyjemne dla oka dywany, którymi zaaranżowano poczekalnię w holu oraz kąciki relaksu w korytarzach. Tutaj wzrok przykuwa ażurowa ściana i balustrada schodów z metalowych tralek. Industrialny akcent udanie komponuje się z rustykalną komodą oraz ścianą w chabrowym kolorze. To barwa, która w regionalnym hafcie symbolizuje kaszubskie jeziora. Dzięki okazałym przeszkleniom jedno z nich jest ważnym komponentem całej aranżacji.

Ta współzależność między krajobrazem a wystrojem wnętrza widoczna jest chociażby w sali bezpośrednio sąsiadującej z holem. Stonowana kompozycja drewna, cegły i naturalnych barw oraz elastyczność w ustawieniu mebli sprawia, że jest to atrakcyjne miejsce zarówno dla organizacji konferencji, jak i spotkań rodzinnych. Tu także zaaranżowano urokliwą jadalnię dla hotelowych gości. Strefę bufetu eksponuje różnica poziomu, głęboka zielona barw ścian i sufitu Elegancję miejsca podkreśla ekspresyjny botaniczny wzór tapety oraz wyrazisty drewniany bufet.

Komfortowe pokoje zaaranżowano indywidualnie z dbałością o wyjątkowość stylistyczną. Ich wystrój zaskakuje bogactwem struktur, barw i wzorów, a także różnorodnością fasonów mebli - od prostych w stylu vintage po efektowne designerskie formy. Finezyjnie skomponowane wnętrza inspirują do poszukiwania często nieoczywistych kontekstów z ekosystem określonym w nazwie pokoju.

W pokoju Plaża ciepły słoneczny klimat uzyskano poprzez subtelne nawiązania do stylu kolonialnego. Jego ciekawą interpretację tworzy dekoracyjny ratanowy fotel i biała zabudowa w oprawie z ciemnego drewna. Podobna znalazła się w pokoju Łąka, gdzie ratanowe detale i wiklinowe dekoracje przywodzą na myśl giętkie łodygi traw. Ich obecność akcentuje malarska tapeta wkomponowana w paletę stonowanych zieleni, bieli i szarości. Pokój Pole wprowadza sielski klimat wielskich zabudowań rozrzuconych wśród zbożowych upraw. Oczywiście skojarzeń z ciepłą aranżacją, której mocnym akcentem jest ścianka z nadszarpniętej zębem czasu cegły, może być znacznie więcej. Tak samo jak w pokojach Las i Jezioro, w których każdy szczegół inspiruje do tworzenia odrębnej historii.

Szkatułkowe kompozycje pokoi w swej wielowątkowości są niezwykle spójne. Z konsekwencją wykorzystano w nich drewno. Wybarwione w różnych tonacjach jest tu istotnym elementem budowania nastroju. W jednych jest motywem przewodnim aranżacji, w innych pojawia się w szczegółach czy wyeksponowanych elementach konstrukcji budynku. Uwagę zwracają drewniane wyłożenia ścian i wezgłowi, gdzie deski tworzą dynamiczne przestrzenne struktury lub płynnie łączą się z tapicerowanymi płaszczyznami.

Indywidualne aranżacje hotelowych łazienek dostosowano charakterem do wystroju danego pokoju. Wrażenie spójności obu pomieszczeń uzyskano dzięki komplementarnej kolorystyce. Starannie dobrane do każdego wnętrza ceramiczne wyłożenia decydują o jego klimacie. Kafelki imitujące białe cegiełki i drewnopodobne płytki zestawiono z dekoracyjnym gresem o charakterystycznym, indywidualnie dobranym wzorze. Kompozycje dopełniają rustykalne dekoracje i ciekawe detale zdobnicze, które podkreślają unikatowość miejsca.

Dopracowaną w najdrobniejszych detalach aranżację wnętrz Tawerny Kaszubskiej cechuje nieszablonowy styl, sielankowy klimat oraz świeżość naturalnych rozwiązań. W pełnych ciepła i harmonii przestrzeniach nowoczesność spotyka się z dziedzictwem tradycji. To miejsce stworzone dla osób o wysublimowanym guście, które w komfortowych warunkach chcą doświadczać kameralnej atmosfery i bliskości natury.

Inwestor: prywatny

Typ: hotel butikowy i restauracja

Rok realizacji: 2023

Lokalizacja: Brodnica Dolna

Status: zrealizowany

Powierzchnia: 600m2

Zakres prac: projekt restauracji, części wspólnych hotelu oraz pokoi

Projekt: Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe, Paulina Borysik, Magdalena Sieklucka, Sylwia Kowalczyk-Gajda

Zdjęcia: Fotomohito

Masz pytania?

Napisz do nas

1 + 4 =