Hotel PRIMAVERA / Jastrzębia Góra

Nowe oblicze art déco w nadmorskim resorcie.

Primavera w Jastrzębiej Górze jest dobrze znana turystom i gościom biznesowym, którzy doceniają jej położenie blisko morza. Od jakiegoś czasu wnętrza resortu zmieniają się i ujawniają kolejne odsłony spektakularnej metamorfozy. Designerski, dogłębny lifting podnosi komfort odbioru miejsca w oczach gości oraz podwyższa jakość oferowanych usług i rozrywek.

... czytaj dalej ...

Kierunek aranżacyjnych zmian wyznaczyła architektura miejsca, która kojarzy się z elegancją i luksusem charakterystyczną dla art déco. Wyszukane rozwiązania projektowe, mnogość jakościowych materiałów, bogactwo faktur i dekoracyjne detale to nawiązania do najlepszych cech stylu z lat 20. ubiegłego wieku.

Aranżacja recepcji jest mariażem niewymuszonej wytworności z funkcjonalnością. Geometryczne formy podkreślone łukowatymi liniami czynią miejsce harmonijnym i uporządkowanym. Spójność wystroju uzyskano dzięki niebanalnym połączeniom naturalnych materiałów. Pięknie opalizująca płaszczyzna podłogi o wyglądzie jasnego onyksu współgra tu z marmurowym wzorem recepcyjnej lady. Efektowność frontu kontuaru podkreśla oświetlenie i charakterystyczne detale, takie jak chociażby mosiężne cokoły. Lamelowe wyłożenia z orzechowego drewna tworzą szykowny kontrast dla wielkoformatowych kamiennych płyt. Reprezentacyjność miejsca już od wejścia daje gościom poczucie obcowania z luksusem.

Styl wybrzmiewający w recepcji rozwijają kolejne przestrzenie hotelowego lobby. Przebudowany hol ozdabiają wytworne tapety z malarskim ujęciem orientalnych liści. Ich naturalna tonacja koresponduje z głębokimi barwami aksamitnych obić foteli i energetyczną zielenią roślin. Taka kompozycja nasyca miejsce kolorem i dynamizuje przestrzeń.

Korytarz płynnie łączy się z wewnętrznym patio, które stanowi wejście do SPA. Dobrze doświetlona dzięki przeszkleniom przestrzeń czaruje olśniewającym wystrojem. Relaksacyjny charakter miejsca uwypukla ławeczka, której kształt nawiązuje do huśtawki. Jej ciekawa konstrukcja z łukowatymi elementami wpisuje się w estetykę klimatu art déco. Podobnie jak ażurowe i promieniste formy metalowych kinkietów, których kompozycja upiększa drewnianą ścianę o lamelowej fakturze.

Spójność wystroju, która współgra z charakterem danego miejsca, widoczna jest we wszystkich pomieszczeniach hotelu. Sala konferencyjna jest tego najlepszym przykładem. Piękna błyszcząca płaszczyzna stołu, czyni go pierwszoplanowym bohaterem miejsca. Lekki blat o intrygującym kamiennym wzorze osadzony na masywnej metalowej podstawie to wyjątkowo elegancka forma. Kunsztowność i biznesowy charakter aranżacji podkreślają skórzane krzesła fotelowe, wzór garniturowej tkaniny na tapecie, elegancka gama kolorystyczna. Wielogodzinne spotkania w nowocześnie urządzonym wnętrzu na pewno będą przyjemne i owocne.

„W Primaverze możesz dotknąć nieba” to przekaz, który oddaje charakter przemiany resortu. Jednak jest tu takie miejsce, w którym urzeczywistnienie przesłania staje się możliwe. Sala do ćwiczeń, bo o niej mowa, emanuje spokojem i relaksacyjną atmosferą. Fototapeta tworzy tu wrażenie zawieszenia wśród chmur. Teraz wystarczy stanąć na nóżki specjalnie przygotowanych rur, by dotknąć nie tylko nieba, ale nowego wymiaru odprężenia i wypoczynku. To też przewodni zamysł aranżacyjny radykalnych zmian, które jeszcze czekają Primaverę.

Inwestor: prywatny

Typ: hotel PRIMAVERA

Rok realizacji: 2023

Lokalizacja: Jastrzębia Góra

Status: zrealizowany

Powierzchnia: 600m2

Zakres prac: projekt stref reprezentacyjnych, recepcji, wejścia do spa

Projekt: Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe, Sylwia Kowalczyk-Gajda, Karolina Książek, Katarzyna Millo, Danill Voranovich

Zdjęcia: Fotomohito

Masz pytania?

Napisz do nas

12 + 6 =