Dom na wsi

Koncepcja powstała z myślą o energicznej, młodej parze. Mieszkańcy domu na malowniczej wsi to miłośnicy kotów, motocykli i wypoczynku z dala od zgiełku miasta. Poszukiwali wytchnienia i z chęcią korzystają z uroków okolicznych lasów.

... czytaj dalej ...

Swego rodzaju wyzwaniem projektowym było odpowiednie rozplanowanie nagłośnienia, które w domu miłośników muzyki odgrywa niebagatelną rolę.

Projektowana powierzchnia w Domu na Kaszubach wyniosła 60 m2 (korytarz, salon z jadalnią, kuchnia, łazienka, gabinet, sypialnia). Prace obejmowały projekty mebli, dobór materiałów wykończeniowych i pozostałego wyposażenia. Zastany układ został uzupełniony o jadalnię wydzieloną z salonu. Jeden z pokoi zyskał nową funkcję i stał się gabinetem z pojemnymi zabudowami meblowymi.

Założeniem projektu było skuteczne skomponowanie odnowionych mebli o wyrazistym charakterze z nowoczesną, białą zabudową kuchenną przy jednoczesnym dopasowaniu wnętrza do kontekstu, w jakim dom został osadzony. Istniejące, drewniane drzwi zostały odrestaurowane na potrzeby nowej koncepcji, podobnie jak kredens zdobiący część jadalnianą.

Inwestor: prywatny

Typ: dom wolnostojący

Rok realizacji: 2018

Lokalizacja: Kaszuby

Status: zrealizowany

Powierzchnia: 100m2

Zakres prac: projekt koncepcyjny wnętrz przestrzeni dziennej, wypoczynkowej, sypialnianej, łazienki, projekty mebli, wybór asortymentu, nadzór autorski

Projekt: Sylwia Kowalczyk-Gajda, Hanna Perdeusz

Zdjęcia: Wojciech Treder

Masz pytania?

Napisz do nas

15 + 7 =