Dom / Gdańsk Klukowo

Mniej znaczy więcej - minimalistyczna aranżacja domu w Gdańsku.

Klimat wnętrza domu w Gdańsku buduje harmonia oraz swoboda przestrzenna. Umiarkowanie i funkcjonalność idealnie wpisują się w filozofię życia inwestorów, którzy doceniają porządek w otoczeniu. Stonowana paleta barw i minimalistyczne formy, dodają wnętrzu lekkości i spokoju. Ważna jest przy tym wysoka jakość użytych materiałów. Naturalne surowce, bogactwo faktur, szlachetne wykończenia, podkreślają elegancję miejsca oraz gwarantują ponadczasowość aranżacji.

... czytaj dalej ...

Parter domu zachwyca przestronnością otwartej części dziennej, do której prowadzi nowoczesny przedsionek. Obszerny hol udanie łączy w sobie funkcjonalność i reprezentacyjność. Już od wejścia uwagę zwraca ciemnoorzechowe wybarwienie drewna, które wprowadza powiew świeżości i jest przewijającym się wątkiem aranżacyjnej wizji całego domu.

Odrębność funkcjonalną poszczególnych stref zapewnia oryginalna kompozycja z prostą i trochę surową zabudową. Jej geometryczna bryła podkreśla minimalistyczny charakter wnętrza oraz ociepla przestrzeń powściągliwie urządzonej kuchni. Tutaj oszczędną w formie zabudowę z białymi frontami uzupełnia atrakcyjny wizualnie kamienny blat i czarne detale. Brak górnych szafek sprawia, że kuchnia jest doświetlona i pełna powietrza. Ten przełamujący schemat zabieg tworzy też nowe możliwości kreowania miejsca. Designerski okap w kształcie tuby swoim oszczędnym, eleganckim kształtem idealnie wpisuje się w tę scenerię.

Kolejne strefy przestrzenne wyznacza czarna, ażurowa ścianka oraz piękna drewniana podłoga. W jadalni główną rolę gra dekoracyjny stół Edder (Trebord), w którym drewniany blat połączono z geometryczną konstrukcją podstawy. Wyrazisty mebel to przykład konsekwencji i staranności w doborze nielicznych elementów wyposażania. W salonie postawiono na niezbędne, jakościowe meble wypoczynkowe. Jednak to centralnie ulokowany kominek wprowadza tu absolutnie wyjątkowy nastrój. Nowoczesność prostej formy kominka podkreśla okładzina z marmuru o głębokiej barwie i obfitym użyleniu.

Prawdziwymi perełkami domu są meble projektowane na wymiar. Ich forma i ciekawe detale uatrakcyjniają kolejne wnętrza. Salonowa, czarna witryna intryguje ryflowanymi frontami, a podświetlenie półek eksponuje nieliczne, gustowne dekoracje. Hol uatrakcyjnia piękna komoda z marmurowym blatem i lamelowym przepierzeniem, za którym ukryto grzejnik.

W sypialni uwagę zwraca biała komoda z kontrastowym, symetrycznym wzorem. Ciekawie prezentuje się też wezgłowie łóżka z tapicerowanym, kształtnym zagłówkiem wkomponowanym w drewnianą płaszczyznę. Jasne barwy ścian i zabudowy skrywającej szafy, drewno i naturalne tkaniny podkreślają spokojną estetykę i sprzyjają relaksowi.

Elementem ożywiającym przestrzeń każdego domu jest klatka schodowa. Tak jest i tutaj. Szklane wypełnienia metalowej balustrady i drewno pokrywające stopnie schodów idealnie podkreślają oszczędny charakter stylu aranżacji. Podobnie jak szara winylowa tapeta z prążkowaną fakturą, która akcentuje jedną ze ścian.

Minimalizm zdominował też wystrój obu obecnych w domu łazienek. To wnętrza proste i funkcjonalne, skrywające przed wzrokiem wszystko, co zbędne i rozpraszające. W przestrzeni rozbrzmiewają znane motywy: barwione drewno, marmurowe wyłożenia, kontrastowe zestawienia bieli i czerni.

Projekt wnętrza tego domu został skrojony pod gusta właścicieli. W ich przypadku wybór minimalistycznych rozwiązań to nie podążanie za trendem, a świadomość własnych potrzeb. Funkcjonalność, prostota i dobry smak są głównymi wyznacznikami realizacji. Przejrzystość rozwiązań oraz przedkładanie jakości nad ilość pozostają w zgodzie z zasadami minimalizmu. Jednak to silnie indywidualne cechy, które odzwierciedlają osobowość mieszkańców, stanowią o wyjątkowości tej udanej aranżacji.

Inwestor: prywatny

Typ: dom wolnostojacy

Rok realizacji: 2023

Lokalizacja: Gdańsk Klukowo

Status: zrealizowany

Powierzchnia: 160m2

Zakres prac: wykończenie pod klucz, projekt koncepcyjny wnętrz, projekty mebli oraz elementów wnętrza, wybór asortymentu, nadzór autorski

Projekt: Paulina Borysik, Sylwia Kowalczyk-Gajda

Zdjęcia: Fotomohito

Masz pytania?

Napisz do nas

11 + 8 =