Apartament / Gdańsk Jelitkowo

Kameralny apartament, położony w bezpośrednim sąsiedztwie gdańskiej plaży, został zaprojektowany jako rodzinne miejsce wypoczynku. Realizacja opiera się na odważnych kontrastach oraz wyrazistych, wysokiej jakości materiałach wykończeniowych.

... czytaj dalej ...

Część dzienna składa się z dwóch stref o odmiennych charakterach. Lakierowana zabudowa kuchenna w kolorze chłodnego beżu została zestawiona z płytką imitującą czarny marmur. Lustro narożne oraz posadzka w połysku optycznie powiększają wnętrze, multiplikując jednocześnie ażurową formę Chair One. Kompozycję dopełnia fornir kamienny w ciepłym odcieniu, który - dzięki unikalnej strukturze - z powodzeniem pełni funkcję dekoracyjną. Właściciele celebrują wspólne posiłki i szczególnie cenią sobie czas spędzany z bliskimi, czemu sprzyja okrągły stół usytuowany w centrum mieszkania. Miejsce spotkań zostało dodatkowo podkreślone za sprawą punktowego oświetlenia sufitowego. Oprawa biegnąca przez całą strefę dzienną powstała według naszego projektu, zrealizowanego dzięki systemowi Crack LED.

Strefa wypoczynkowa w zdecydowany sposób odcina się od aneksu kuchennego za sprawą drewnianych obłożeń. Intensywne wybarwienie drewna na podłodze zyskało swoją kontynuację na fornirowanej zabudowie meblowej. Sofa w kolorze subtelnej szarości, wraz z neutralnymi odcieniami zasłon, tworzy przestrzeń sprzyjającą relaksowi. Dodatkowym atutem tapicerowanego mebla jest funkcja spania. Apartament pełni rolę miejsca wypoczynku dla klientów na co dzień mieszkających w Sztokholmie.

Inwestor: prywatny

Typ: apartament wypoczynkowy

Rok realizacji: 2018

Lokalizacja: Gdańsk Jelitkowo

Status: zrealizowany

Powierzchnia: 50m2

Zakres prac: projekt koncepcyjny wnętrz przestrzeni dziennej, wypoczynkowej, sypialnianej, łazienki, projekty mebli, wybór asortymentu, nadzór autorski

Projekt: Sylwia Kowalczyk-Gajda, Hanna Perdeusz

Zdjęcia: Wojciech Treder

Masz pytania?

Napisz do nas

15 + 7 =