Hotel ZEW MORZA / Jastrzębia Góra

Naturalny styl w różnych tonacjach morskiego przesłania.

Kompleks wypoczynkowy „Zew Morza” w Jastrzębiej Górze to miejsce chętnie wybierane przez turystów. Goście doceniają jego atrakcyjne położenie w centrum nadmorskiego kurortu. To właśnie morski klimat, otoczenie przyrodnicze i historia miejscowości miały decydujący wpływ na swoistość wystroju nowych wnętrz rozbudowującego się ośrodka wczasowego. Utrzymane w naturalnej stylistyce pokoje zaskakują malowniczością. Wysublimowana estetyka idzie tu w parze z uniwersalnością rozwiązań i funkcjonalnością tak, aby goście mieli poczucie komfortu i swobody.

... czytaj dalej ...

Realizacja założeń projektowych zmieniła ciasne hotelowe pokoje w przestronne wygodne wnętrza. Ich aranżację charakteryzuje świeżość oraz harmonijna kompozycja. Jest to zasługa dobranej z rozmysłem bogatej palety barw inspirowanych naturą. Kolorystyka koresponduje z organicznością wzorów i faktur staranie wybranych materiałów wykończeniowych, a także z doborem tkanin.

Morska przyroda jest motywem przewodnim aranżacji, jednak mamy tu kilka odmiennych interpretacji tego tematu. Tak więc znajdziemy tu pokoje w jasnej tonacji kojarzonej z nadmorską plażą, przez takie, które nawiązują do barw przybrzeżnej toni wodnej, aż po wnętrza z dominacją ciemnych kolorów morskich głębin. Zindywidualizowany charakter przestrzeni podkreślają inaczej rozłożone akcenty w łączeniu materiałów. Wśród nich dominują drewnopodobne podłogi i wyłożenia ścian oraz jakościowe, fakturowane tapety. Nad wyraz dekoracyjny efekt uzyskano dzięki ekspresyjnym tapetom z motywami morskiej flory. Sugestywne grafiki wodorostów zdobiące ściany za łóżkami w jednych pokojach, w innych stanowią detal wkomponowany w drewniane płaszczyzny o przestrzennej strukturze. Są tu też pokoje, w których rolę strojenia ścian powierzono interesującym grafikom i zdjęciom nawiązującym do historii Jastrzębiej Góry.

Wyposażenie pokoi dobrano z największą starannością o wygodę gości. Specjalnie zaprojektowane meble, takie jak szafy z listwowymi uchwytami, ciekawe w formie komody czy proste biurka i stoliki nocne skomponowano z wygodnymi łóżkami, sofami i fotelami. Naturalna kolorystyka mebli, tapicerki, tkanin podkreśla pożądany klimat danego wnętrza i jego wypoczynkowy charakter.

Istotnym aspektem procesu projektowego była funkcjonalność. Tę gwarantują nie tylko przemyślane rozwiązania układu przestrzennego, lecz także starannie zaplanowane oświetlenie czy odpowiednio rozmieszczone gniazdka elektryczne. Dbałość o ergonomię widoczna jest także w uniwersalnie zaaranżowanych korytarzach hotelowych i łazienkach. Te komponują się z wystrojem pokoi za sprawą neutralnej palety barw ziemi. W jednakowych wszędzie łazienkach ciemne drewniane wzory zabudowy zestawiono z brązowymi deseniami ceramicznych płytek. Jaśniejsze beżowe akcenty i zdobnicze faktury podkreślają elegancję łazienkowych wnętrz.

Aranżacja nowych przestrzeni „Zewu Morza” to powiew energii i nowoczesności. Klimatyczny nastrój tworzą tu naturalne barwy różnorodnych materiałów wykończeniowych oraz zjawiskowe dekoracje. Komfortowe wyposażenie i funkcjonalność rozwiązań dopełniają przyjemność odbioru pokoi przez gości. Miłe dla oka wnętrza, które w różnych tonacjach snują morską opowieść, łączy wrażenie obcowania z luksusem.

Inwestor: prywatny

Typ: hotel ZEW MORZA

Rok realizacji: 2023

Lokalizacja: Jastrzębia Góra

Status: zrealizowany

Powierzchnia: 900m2

Zakres prac: projekt pokoi hotelowych oraz łazienek

Projekt: Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe, Sylwia Kowalczyk-Gajda, Danill Voranovich, Anita Wilińska

Zdjęcia: Daria Szczygieł

Masz pytania?

Napisz do nas

1 + 2 =