GajaNaturalSpa / Hotel Astor Jastrzębia Góra

Cztery żywioły świata w Gaja Natural SPA

Gaja Natural SPA powstało z fascynacji przyrodą oraz jej wpływem na człowieka. Przestrzeń zaaranżowana w podziemiach Hotelu Astor emanuje ciepłem i nastrojowością piwniczek w starych winnicach. To podkreśla charakter aranżacji inspirowanej naturą oraz koncepcją czterech żywiołów. Wyjątkowa kompozycja wiąże ze sobą motywy, które manifestują siłę ziemi, energię ognia, spokój wody i lekkość powietrza. Efekt harmonijnego przenikania się tych wątków uzyskano dzięki precyzji w doborze naturalnych materiałów, organicznych struktur, faktur i wzorów. Stonowaną kolorystykę brązów, beżów i szarości podkreśla oświetlenie, które jest istotnym elementem budowania nastroju. Spersonalizowane dekoracje i rękodzielnicze akcenty potęgują wrażenie elegancji i autentyczności wnętrza.

... czytaj dalej ...

Klimat poczekalni budują dekoracyjne tynki strukturalne, które zestawiono z kolorem ciemnego orzecha. Takie tło eksponuje strukturę skalnej okładziny frontu recepcyjnego kontuaru oraz siedziska, które kształtem przypominają otoczaki. Huśtawka, zawieszona na tle bogatej kompozycji ściennej, nie tylko podkreśla relaksacyjny charakter miejsca, ale jest wizytówką Gaja Natural Spa i niesie ze sobą potencjał viralowy.

Wypoczywalnia w Gaja SPA wyróżnia się zrównoważonym designem, który nadaje przestrzeni intymny, odprężający klimat. Łóżka relaksacyjne dobrano tak, aby dostarczyć osobistych doznań - goście mogą wybierać spośród materacy wodnych o różnej gęstości, czy takich, które są wypełnione gryką i minerałami. Miejsce idealnie wpisuje się w filozofię czterech żywiołów poprzez elementy wystroju takie, jak metalowy, podwieszany sufit, podświetlenia ścian, zwiewne naturalne tkaniny oraz ścianę wodną.

Narracja kompozycyjna zostaje wzmocniona w gabinetach, z których każdy odpowiada jednemu żywiołowi.

- W gabinecie Ziemia tapeta z dekoracyjnym motywem liści podkreśla naturalny charakter przestrzeni. Podobnie jak łagodna kolorystyka w subtelnych brązach i szarościach. Łączność z ziemią akcentuje spersonalizowana, ceramiczna kompozycja ścienna wykonana w gdańskiej pracowni Shadowland.

- Dynamiczny klimat gabinetu Ogień buduje kamienna okładzina, która przypomina wyglądem spaloną ścianę. Podświetlone szczeliny imitują leniwie płynącą lawę. To miejsce pulsujące energią, co podkreślają barwy: sepia, rudy, czerń i czerwień.

- Gabinet Woda jest podróżą przez spokój i harmonię, charakterystyczne dla tego żywiołu. Czytelność odniesień jest zasługą niebieskich i zielonych akcentów kolorystycznych, a także świetlnej kompozycji ściennej, która nawiązuje do wypłukanych przez morską wodę kawałków drewna.

- Inspirowane powietrzem wnętrze jest lekkie i zwiewne. W ciekawy sposób podkreśla dynamikę żywiołu. Tę akcentuje przykuwająca wzrok tapeta oraz spękania wyłożeń ścian.

Gaja Natural SPA to kwintesencja natury i jej żywiołów, które zostały zaakcentowane w sposób symboliczny, ale czytelny. Unikatowa aranżacja tworzy oazę spokoju i odprężenia, oferując gościom wyjątkowe doznania zmysłowe.

Inwestor: prywatny

Typ: hotel ASTOR

Rok realizacji: 2023

Lokalizacja: Jastrzębia Góra

Status: zrealizowany

Powierzchnia: 500m2

Zakres prac: projekt stref reprezentacyjnych, gabinetów, łazienek

Projekt: Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe, Sylwia Kowalczyk-Gajda, Paulina Borysik, Karolina Książek, Katarzyna Millo, Magdalena Sieklucka, Danill Voranovich

Zdjęcia: Fotomohito

Masz pytania?

Napisz do nas

13 + 13 =