Dom / Gdańsk

Dom w duchu nowoczesnego industrializmu z błyskiem elegancji.

Projekt wnętrza domu w Gdańsku balansuje między klimatem stylu industrialnego a wysmakowaną nowoczesnością. Otwarte przestrzenie, surowe materiały oraz oszczędna paleta barw podkreślają minimalistyczny charakter miejsca. Jednak w tym przypadku został on złagodzony wytwornymi akcentami, które wprowadzają tu szyk i elegancję.

... czytaj dalej ...

Hol domu jest zwiastunem rozwiązań, które królują we wnętrzu. Uwagę zwraca szklana ściana z metalowymi, czarnymi szprosami i duże lustra skrywające wnękową szafę.

Ściany salonu ozdabiają wyłożenia z cegieł rozbiórkowych, co wprowadza industrialny klimat. Taki mocny barwny akcent współgra z królującymi tu czernią, granatem i szarościami. Surowy charakter wnętrza podkreślają czarne bryły zabudowy meblowej, proste w formie meble wolnostojące ze stalowymi detalami oraz metalowa lampa w loftowym stylu. Główne oświetlenie tworzą nowoczesne listwy z kinkietami.

Drewniana podłoga w kolorze jasnego dębu ociepla wnętrze. Dębowe drewno komponuje się z ciemnym, imitującym marmur gresem, którym wyłożono podłogę w kuchni i korytarzu. Użyłkowanie płytek wprowadza efekt elegancji i dynamiki.

W zabudowie kuchennej dominują ciemne, jednolite powierzchnie frontów, z którymi skontrastowano elementy w kolorze dębu i kamienny wzór blatu. Industrialny charakter wnętrza podkreśla czarny, stalowy stelaż półek. Chłodny klimat kuchni przełamuje szarość ścian. Okno zasłaniają drewniane żaluzje.

W łazience czerń stalowych ram, armatury łazienkowej i fakturowanych płytek ociepla kolor drewna. Przypominający beton gres, dodaje wnętrzu surowego wdzięku.

Dywanowe, drewniane schody z podświetlonymi stopniami idealnie wpisują się w estetykę domu. Fakturowaną jasną tapetę na ścianie zestawiono tu z drewnem, szkłem oraz czarną stalową ramą. Elementy te płynnie przenikają się tworząc efektowną balustradę na piętrze.

Przestrzeń małżeńską tworzy połączenie sypialni z łazienką. Przeszklona stalowa ściana z drzwiami dzieli pomieszczenie na niezależne strefy, które ze sobą korespondują.

Wyposażenie sypialni pozostaje w harmonii z industrialnym stylem, który tutaj został przełamany złotymi dodatkami i tapetą z dekoracyjnym, botanicznym wzorem. Pełni ona rolę łącznika między sypialnią a stylową łazienką. Wolnostojąca wanna i złota armatura oraz jasna podłoga z marmurowym wzorem podkreślają wyszukaną naturę miejsca.

W drugiej łazience na piętrze ciemny gres z marmurowym wzorem i drewnopodobne elementy zestawiono z armaturą w kolorze złota.

Cała aranżacja emanuje surowym wdziękiem i wpisuje się w klimat nowoczesnego industrializmu. Jednak tutaj wstrzemięźliwość dekoracyjną i zredukowaną kolorystykę celowo przełamano wyrafinowanymi, eleganckimi akcentami. Kompilacja pozornie przeciwstawnych estetyk wpisuje się w oczekiwania inwestorów. Zrozumienie ich potrzeb zaowocowało realizacją miejsca o niepowtarzalnym, wyjątkowym charakterze, pasującym do właścicieli i zgodnym z ich osobowościami.

Inwestor: prywatny

Typ: dom wolnostojący

Rok realizacji: 2021

Lokalizacja: Gdańsk Smęgorzyno

Status: zrealizowany

Powierzchnia: 200m2

Zakres prac: projekt koncepcyjny wnętrz, projekty mebli oraz elementów wnętrza, wybór asortymentu, nadzór autorski

Projekt: Sylwia Kowalczyk-Gajda, Anna Habecka

Zdjęcia: Fotomohito, Marcin Wróblewski

Masz pytania?

Napisz do nas

9 + 13 =